BLOG

DEKORATİF DUVAR VE TAVAN ÇITALARI
İç Mimari / 20.10.2020

İç mekan tasarımlarında geçmişten günümüze değin birçok tarza uyum sağladığı için duvar ve tavan çıtalarını halen keyifle kullanmayı sürdürmekteyiz.

Geçmişte ahşaptan yapılan bu çıtalar günümüzde poliüreten malzemeden karşımıza çıkmaktadır.

Modern tarzda bir tasarım yapmak istiyorsak daha düz ve sade çıtalar üzerinde yoğunlaşmalıyız.Geometrik formlar ,çapraz dizilimler yaparak modern etkiye vurgu yapılabilirsiniz.Klasik tarzda bir öğe oluşturmak istiyorsak daha organik motiflerin ağırlıklı olduğu seçimler yapılabilirsiniz.Mesela açık renk duvar üzerinde altın varak boyanmış motifli çıta kullanımı klasik etkiyi artırır özelliktedir. Ya da sadece dikdörtgen çerçeve yaptığınız çıtaları hem klasik ,hem modern,hem İskandinav,hem avangard stilde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Duvarı ikiye böldüğünüzü düşünürseniz, alt bölümde panel üzeri oluşturulan çıta ve üst kısımda yaptığınız duvar kağıdı ile duvar tasarımı oluşturabilirsiniz. Özellikle bu sistem yüksek tavanlı salon ve hollerde ,merdiven boşluklarında ve yer yerde banyolarda tercih edilmektedir.

Çıtalar, duvarlarda kullanılmasının yanı sıra tavanları da sıradanlıktan çıkaran basit ve estetik çözümler sunmaktadır. Mekanın tarzına göre tavanı mekana dahil ederek tavanınızı yanlızlıktan kurtarabilirsiniz.

Sizlere çok pratik ,ucuz ve çok çok farklı alternatif sunan çıtalarla evinizi en kısa zamanda tanıştırabilirsiniz.

 

Tasarımlarımızla hayatınıza değer katabilmek amacıyla…

İç Mimar Nilüfer Çakan