BLOG

BALKON TASARIMI
İç Mimari / 05.05.2020

BALKON DEKORASYONU

Baharı karşıladığımız bu günlerde, güneşin kendini iyice hissettirmeye başlamasıyla içimizi kaplayan coşku ve enerji hislerimiz artıyor. Ancak evden mecbur olmadıkça dışarı çıkamadığımız için içimizdeki bu coşkuyu yansıtacak mekan oluşturma gayretine girersek hem kendimizi motive ederiz hem de zamanımızı değerlendirmiş oluruz.

Balkonumuzu nasıl sevimli küçük canlı alanımıza dönüştürebiliriz ?

Evimizin balkonuna elimizdeki mevcut malzemeler , mobilyalar ve aynı zamanda  küçük ama bizi mutlu eden ayrıntılar ekleyerek kendi özel ve minik bahçemizi oluşturabiliriz.

Balkon duvarımıza monte edebileceğimiz minik saksılar ya da tavandan makrome iplerle sarkıtabileceğiniz saksılar ile dikey bahçenizi oluşturabilirsiniz.

Mevcutta balkonunuzda bulunan gözünüze hoş gelmeyen büyük saksıları boyayabilir ya da hasır sepet içine gizleyerek daha doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Bahçede asma hayaliyle deponuzda duran hamağınızı balkonunuzda değerlendirebilirsiniz.

Ya da evinizde kullanmadığınız bir köşede duran küçük bir berjer ve sehpayı balkonunuza taşıyıp keyif köşenizi oluşturabilirsiniz.

Zeminde kullanacağınız hasır ya da otantik kilim mekanınızın size ait hissini kuvvetlendirecektir.

Salonunuzda fazlalık olan bazı canlı renk objeleri de balkonunuza taşıyarak var olan objelerle farkı dekorasyon sağlamış olursunuz.

Evde kaldığımız bu sürede oluşturduğunuz objelerden , yaptığınız bir resim olabilir , ya da ördüğünüz battaniyeyi balkonunuza koyarak kendi kocaman dünyanızı oluşturabilirsiniz.

Zor günler yaşadığımız bu süreçte kendimizi rahat ve huzurlu hissetmemiz için bulunduğumuz mekanlar çok önemlidir.Bunun farkına vararak kendi huzurlu mekanlarımızı oluşturalım.

Tasarımlarımızla hayatınıza değer katabilmek amacıyla…

İç mimar Nilüfer Çakan / Aksis Mimarlık